Allaha emanet olun!

Karşıyaka, bu sezon 3. Lig’de adeta haysiyet mücadelesi veriyor. Kulübün borcunun 100 milyonu aştığı iddia edilirken yönetim sadece günü kurtarabiliyor. Transfer yasak olduğu için elinizdeki futbolcuları koruyup altyapıdaki gençlerle sahaya çıkmak zorundasınız. Birçoğu başka kulüplere gitti bile!

Sezon önce Altay da altyapıdan çıkardığı gençlerle lige tutunmuş ve ardından iki sezonda iki şampiyonlukla küllerinden yeniden doğmuştu. Karşıyaka’nın yaşadığı bu kötü günlerin belki de daha kötüsünü yakın geçmişte Altınordu ve Göztepe de yaşamıştı. Yeşil kırmızılı kulüpte bu zor günlerde bir kaç yönetici ve vefakar taraftarı kaldı.

Karşıyaka 1912’den bu yana var, ve var olmaya devam edecek. Dibe vurulsa da, biraz zaman alsa da Karşıyaka artık eski hatalarından ders alıp hızla hak ettiği yere gelecek.

Karşıyaka’nın geçen hafta sonu Alibeyköyspor ile deplasmanda lig maçı vardı. İstanbul ekibi Alibeyköyspor son yıllarda önemli iş adamlarından büyük destek alıyor. Trabzonlu müteahhit Muharrem Saka’nın başkanlığını ve finansörlüğünü yaptığı kulüp bu sezon şampiyonluğu hedefliyor. Semtin futbola sevgisi çok büyük…

3 bin kişilik statta maç tıklım tıklım doluyor. Maçı zaman zaman sosyal medya aracılığıyla takip ettim. Öncelikle şunu söyleyim, tecrübeli kaptan Mustafa Aşan ve takım arkadaşları gerçekten büyük azimle mücadele ediyor. Evet saha içinde hatalar yapılıyor, bu hatalar nedeniyle goller yeniyor ama ben bu mücadeleye sadece şapka çıkarırım. Karşıyakalı futbolcular yoklukta inanılmaz bir haysiyet mücadelesi veriyor.

Karşıyaka 2-1 yenik durumdaydı ve maçta artık son saniyeler oynanıyordu. 90+4’te henüz 18 yaşındaki Karşıyaka’nın genç yeteneği Doğukan İnce öyle bir frikik golü attı ki; statta 100 kadar Karşıyakalı sevinç yumağı oldu. Alibeyköyspor Stadı’nı çok iyi bilirim. O anda “Eyvah büyük olaylar çıkacak” dedim. Ancak Alibeyköylüler beni utandırdı. Ev sahibi ekibin futbolcuları Karşıyakalıları tebrik etti ardından Alibeyköysporlu taraftarlar Karşıyakalı futbolcuları tribünlere çağırdı, “Helal olsun size. Hepiniz Allah’a emanet olun…”
Tabii yaşanan bu güzelliklere medyamız çok yer vermedi. Ama bu güzel anlar bile Karşıyaka’nın büyüklüğünü gösteriyor.

Karşıyaka’nın sakinleri size sesleniyorum; kırgınlığı bırakın bu güzel takıma sahip çıkın. Turgay Büyükkarcı başkanlığındaki yönetim bu zor günlerde kulübü sahipsiz bırakmadı, ellerini taşın altına koyup tarihe altın harflerle geçti. Evet Karşıyaka’nın eski yöneticileri bilerek veya bilmeyerek büyük hatalara imza attı ama bugün kenetlenme günüdür.

Herkes şunu bilsin ki Karşıyaka çok bir kulüp ve çok büyük bir markadır. Zor günler geçirir, ama yıkılmaz, kimse yıkamaz…

Karşıyakalının ruhunda her zaman bir başkaldırı vardır. Ve siz semtin varlıklı iş adamları, sanayicileri, çok kazananları…

Lütfen bırakın küskünlükleri, sahip çıkın bu güzel camiaya…

Türkiye’nin dört bir yanında Karşıyaka’ya büyük saygı duyuluyor. Ve bugün bu mücadeleye imza atanlara ben de Alibeyköylülerin dediği gibi, “Helal olsun. Hepiniz Allaha emanet olun” diyorum. Bugünler gelip geçer, önemli olan yarını

yeniden inşaaetmektir. Haydi Karşıyakalı artık ayağa kalkma zamanı…

Açık Tribün | Mehmet Demirtaş

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.