Artık Passolig Var.

Başından beri karşı olduğumuz 6222 dahilinde var olan Passolig ile artık tribünde osursan ceza yağıyor.

Urfa maçındaki küfürler nedeni ile Samsun maçına Urfa maçına giren taraftarımız giremeyecek.

Demek ki ne yapıyor muşuz? Sadece takıma bağırıyor, kesinlikle bireysel yada toplu küfür etmiyormuşuz.

Aşağıda cezanın PFDK’da yayınlanan, bizimle ilgili olan kısmını koyduk. Başlangıçta cezadan çok ihtar gibi görünmekte. Aynı sezon içinde 2 defa daha bu ihtarı alırsak ceza büyüyecek, ardından bu sezon içinde devam eden maçlarda da alınan ihtar aynı cezai işleme tabi olacak.

Biliyoruz ki bunlar daha başlangıç. 6222 ile bizi daha da dar alanlara hapsetmeye çalışacaklar. 2014 Nisan’ından beri başta kendi tribünümüz olmak üzere tüm Türkiye Tribünlerini uyarmaya çalıştık. Toplu verilecek ebilet tepkisi ile ZAFER’in kesin olduğunu vurguladık ama başta İstanbul Kulüp Taraftarları olmak üzere ebilete çığ gibi bir başvuru oldu. Şu an gelinen nokta 300 bin GS, 280 bin FB, 190 bin BJK. Sıralama böyle gidiyor.

Tribün olarak tek toplu tepki veren Tribün olduk. Ne oldu. Tribünde yoktuk. KARŞIYAKA TARAFTARI ile vardı. Diğer Kulüpler 6222 ile maça 1 – 0 geride başladı. Karşıyaka toplu tepkisinden dolayı 2 – 0 geride başladı. Daha çok kaybettik.
Tepkimiz ile örnek bir Tribün profili çizdik. Tribünümüzün hatırı sayılır bir kısmı hala passolig almıyor. Tepkisini sürdüren tüm taraftarımıza saygı duyuyoruz.

Bu hafta daha dikkatli, daha planlı Samsunspor maçında Buca Stadında yerimizi alacağız.

(İlk defa Passolig almak isteyenler için Kulübümüz sponsorlar aracılığı ile ücretsiz Passolig başvurusu yaptırıyor ve Samsunspor maçı biletlerini de kartınıza ücretsiz yüklüyor. Karşıyaka Vapur iskelesi yanında bulunan Passolig aracından bu işlemleri kimliğinizle giderek ücretsiz yaptırabilirsiniz. )

Karşıyaka Çarşı Grubu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.