Aziz’in Son Kazığı “Karşıyaka Sahil Cinayeti”

Karşıyakamızın milyonlarca güzel özelliklerinden bir tanesi, halkın özellikle bahar ve yaz aylarında nefes aldığı sahili.

Karşıyaka halkından bir tanesinin bile sıkıntı duymadığı sahil şeridi ne hikmetse kimseye sorulmadan kapatıldı ve hala halkın kullanımına yasak bir şekilde varlığını koruyor.

Konu sonunda Alaybey sahilindeki çalışmaların şu güne kadar gelen kısmını yayılıyoruz. Eski ağaçlardan eser bulamayacaksınız. Eskiden bu ağaç taşıma işleri halkın gözü önünde yapılırdı, halk tepki gösterir, belediye açıklama yapardı.

Şimdi özel sektör işi sağlama bağlamış, “Biz yaptık oldu” minvalinde işler üretiyor.

Komple sahilde sakıntı yaşıyoruz da, Alaybey üzerinden gidelim.

Görüntülere bakacaksınız. Doğduğumuzdan beri gittiğimiz Alaybey sahilinde Spor Alanları adı altında üzeri kapalı 2 alan dışında değişen birşey yok. Bu arada spor yapılacak platform ve alan yokmuydu? onlar da vardı. Yapılacak parklar tranvay geçiş alanına daha yakın. Nasıl bir önlem düşünülüyor bilemiyoruz.

Neyse.. 1 senedir neden Karşıyaka halkı sahilinden mahrum bırakıldı? Neden zaten 2014 senesinde yenilenen sahilimiz bir dünya paraya özel sermayeye “iş olsun” diye verildi.

Böyle bir talep olmadan neden Karşıyaka halkına bu kazık atıldı. Bu projelere imza atan belediye yetkilileri acaba babalarının paraları ile mi bu işleri yaptırıyorlar?

Biz bu işi kabul etmiyoruz. Yapacağınız plansız parklarınızı, eskisinden hiçbir farkı olmayan sikindirik dalga kıranlarınızı istemiyoruz. Biz taşıma ağaçlarınızı değil, orada büyüyen ağaçlarımızı ve çalılarımızı istiyoruz. Aynı örtücülerimizi istiyoruz. 

1 senedir kapattığınız sahilimizin hesabını soruyoruz.

Kime sordunuz?

Hiç bir ihtiyaç olmadığı halde İzmir halkının parasını kime verdiniz?

Neden?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.