Demokrasi Kupası Format Değişikliği Nedeni ile Perşembe Gününe Ertelendi


Demokrasi Kupası Format Değişikliği Nedeni ile Perşembe Gününe Ertelendi

İzmir Spor Kulüpleri Birliği ve Geliştirme Vakfı’nın öncülüğünde, darbe girişimine tepki amacıyla Karşıyaka, Altınordu, Göztepe ve Altay’ın katılımı ile yarın Atatürk Stadı’nda düzenlenmesi planlanan 15 Temmuz Demokrasi Kupası 11 Ağustos Perşembe gününe ertelenirken, turnuvanın formatında yapılan değişiklikle maçların karma takımlarla oynanması kararlaştırıldı.

İzmir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve kulüplerden gelen talepler doğrultusunda yapılan değişikliğe göre, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka ve Altay takımları perşembe günü stada 18 kişilik kadrolarla gelecek, diğer İzmir kulüpleri de organizasyona futbolcu ve teknik adam verebilecek.

Dört teknik adam; Hüseyin Eroğlu (Altınordu), Okan Buruk (Göztepe), Soner Tolungüç (Karşıyaka) ve Serdar Sabuncu (Altay) ile turnuvaya katılmak isteyen diğer kulüplerin teknik adamları, ellerindeki geniş kadrodan 11’er kişilik 4 takım oluşturacak.

Ay yıldızlı forma giyecek kırmızı ve beyaz takımlar, saat 20.00’de ve 21.00’de 45’er dakikalık iki maç oynayacak, sıralamanın yapılmayacağı turnuvada 4 ekibe de kupa verilecek.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.