Deplasmanlarımıza Gelecek Taraftarımıza Duyurudur

Karşıyaka Çarşı Grubu ve Karşıyaka Taraftarlar Derneğimiz 30 yıldır tüm imkanlarını seferber ederek bir şekilde Taraftarımızı takımımızın yanında olmak, destek vermek, korumak ve kollamak için, içeride olduğu gibi dışarıda da yerini aldı. Bundan sonra ve sonsuza kadar da yeryüzünün neresinde olursa olsun, Karşıyakamızın, sporcularımızın her zaman arkasındaki yerini alacaktır.

Günümüzde deplasmana gitmek artık aşırı maliyetli olmasına rağmen Karşıyaka Taraftarını bir şekilde deplasman tribününe ulaştıracağız.

Maalesef 3. ligde mücadele ediyoruz. Her inişin bir çıkışı var. Biz “kendimizi satmadan, kucaklarda dolaşmadan”, Taraftarın sahibi olan bir kulüp olarak güzel günler göreceğiz.
Bu ligde rakip kulüplerin statları malum. Çok az sayıda deplasman Taraftarını barındırabiliyor %5 lik kanuni zorunluluktan dolayı.

Özel araçlar ile deplasmana giden Taraftarımızı da düşündüğümüzde kontenjan anlamında ciddi sorunlar yaşayacağımız aşikar.
Gidipte girememek gibi bir gerçek var.

Alibeyköy maçında bunu yaşadık. Kapasite 60 kişi. Toplu gidiş olmamasına rağmen giden Taraftar 200 kişi. Ve eklemeden geçmeyelim, hiç bir yerde Alibeyköy Taraftarından gördüğümüz misafirperverliği göremeyiz.

Kısacası toplu gidişlerde (15 – 25 kişilik özel araçlar) deplasmana gidecek Taraftarımız 6222 kapsamında Karşıyaka Taraftarlar Derneğimize mutlaka deplasmana gideceklerini bildirmeleri gerekiyor.

Derneğimiz de il güvenlik kuruluna sayı vermek zorunda. Son anda maça gitmeye karar vermek gibi bir lüksümüz yok artık. Hafta sonu deplasmanda oynayacağımız karşılaşma için hafta içi deplasmana gidecek taraftarımız bildirim yapmak zorunda.

Amacımız sorunsuz bir şekilde, güvenle deplasmana gidip gelmek. Ayrıca o kadar yolu tepen Taraftarımızın da bir şekilde maçı izleyebilmesini ve sağlıklı bir şekilde dönüşünü yapmasını sağlamak.

Bu kurallara uymak hem Karşıyakamız için, hem de kişisel güvenliğimiz için bir gereklilik. Taraftarımızın bizlere bu konularda yardımcı olacağına inanıyoruz.

Karşıyaka Çarşı Grubu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.