Karşıyaka, Bahçeşehir’e Geçit Vermedi

Tahincioğlu BSL’de Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji’ni konuk ettiği mücadeleden 103-77 galip ayrıldı.

Ev sahibi ekip Pınar Karşıyaka maça Erving Walker, Sek Henry, Birkan Batuk, İlkan Karaman, Assem Marei; Bahçeşehir Koleji ise Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White, Marcus Slaughter beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça, üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzdeyle atarak başladı ve çeyreğin bitimine 5 dakika gelen Pınar Karşıyaka molasına 6-11 üstünlükle girdi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve maçın ilk dörtte birlik bölümü Bahçeşehir Koleji’nin 21-24’lük üstünlüğüyle geçildi.

Ev sahibi Pınar Karşıyaka ikinci çeyreğe savunmada etkili başlayıp 10-6’lık bir seri yakalayınca, çeyreğin bitimine 6 dakika 16 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (31-30). Bahçeşehir Koleji, molanın ardından Manny Harris ve Quino Colom’un hücumdaki liderliğiyle farkı bir ara 5 sayıya kadar çıkarsa da, soyunma odasına 46-45 geride girdi.

İki takım da ikinci yarıya karşılıklı basketlerle başladı ve ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 61-60’lık üstünlüğüyle geçildi. Televizyon molasının ardından Assem Marei’nin hücumdaki liderliğiyle skorboardda öne geçen Pınar Karşıyaka, maçın son dörtte birlik bölümüne 74-65’lik üstünlükle girdi.

Pınar Karşıyaka son çeyreğe hem hücumda hem de savunmada etkili başlayıp skoru 82-67’ye getirdi ve maçın bitimine 6 dakika 22 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Pınar Karşıyaka, maçın son bölümünde oyunun kontrolünü elden bırakmadı ve Bahçeşehir Koleji sahadan 103-77 mağlup ayrıldı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.