Mahalleli istedi, Belediye yaptı

Mahalleli istedi, Belediye yaptı
Kentin farklı bölgelerindeki sosyal alanları artırmak ve vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi sakinlerinin talebi üzerine yaptığı Yüksek Vadi Kafe ve Restoran’ı hizmete açtı. Konsept de mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda belirlendi.

KÖRFEZ MANZARALI RESTORAN
Mustafa Kemal Mahallesi’nde uzun süredir atıl durumda olan alana kurulan Yüksek Vadi Kafe ve Restoran, Kent AŞ tarafından işletilecek 33’üncü tesis olarak hizmete girdi. Körfez manzarası ve doğayla iç içe olması bakımından dikkat çeken tesis, evlere de servis hizmeti verecek. Kapalı alan ve bahçe kısmı ile 100 kişiye hizmet verebilecek olan kafe ve restoranda, ızgara, pizza, salata ve sandviç servisi yapılabilecek.

KONSEPTİ HALK BELİRLEDİ
Mahallenin sosyal tesis ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak olan tesisin konseptini de mahalle sakinleri belirledi. Vatandaşlardan gelen istek ve öneriler sonucunda işletmenin çalışma modelinde karar kılındı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal tesislerin mahalleler için bir ihtiyaç olduğunu ve belediye olarak bu eksiği karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

“EKSİKLERİ TEK TEK GİDERİYORUZ”
Yaptıkları hizmetlerde mahalle sakinlerinin öneri ve taleplerini dikkate aldıklarını belirten Başkan Akpınar “Bu bölge atıl durumda uzun süre bekledi. Bu alanı, mahalle sakinlerinin hoşça vakit geçirmesini sağlamak ve kar amacı taşımadan sosyal buluşma alanı yaratmak için güzel bir tesis haline getirdik. Bizler için önemli olan halkın ihtiyaçlarını yerine getirmektir. Bu tesisi koruyacak ve yaşatacak olan da yine mahalle sakinlerimizdir. Bizler, kentimizi geliştirmek ve eksiklerimizi en kısa sürede gidermek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Muhtar İsmail Demirtaş da Başkan Akpınar’a teşekkür etti.


You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.