Type: Quote

Cam-Tavan sendromu

Farklı yükseklikte zıplayabilen pireler bir cam fanusun içine konur. Alttaki metal zemin ısıtılarak zıplanması sağlanır. Tavandaki cam kapak kapalı olduğundan bir yere de çıkamazlar. Ve neden çıkamadıklarını da anlayamazlar. defalarca zıplarlar ancak çıkamazlar ve aynı zeminde 30 cm’den fazla zıplayamamayı öğrenirler.

Cam kapak açılır ve görülür ki pireler artık 30 cm’den fazla zıplayamaz.  Çünkü engel artık zihinlerindedir.

Bu yaşananlara cam-tavan sendromu denir. Çünkü yapabileceklerin “yapabileceğini düşündüğün kadardır.”

Bugün hacettepe ile maçımız var. Önemini vurgulamak bağlamında birkaç şey aklımıza geldi. Paylaşmak istedik.

Karşıyakamız – Hacettepe
İzmir Atatürk Stadı
13.30
Bugün

Büyük bir engelin yoksa ve “pire” değilsen tribünde olursun.

Karşıyaka Çarşı Gubu

Trifunovic: Bu oyunla bırakın Galatasaray’ı, deplasmanda hiçbir rakibi yenemeyiz

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray Odeabank’a kaybeden Pınar Karşıyaka’da coach Aleksandar Trifunovic mücdeleyi değerlendirdi.

Üst üste Gaziantep Basketbol ve Monaco galibiyetlerinin ardından Galatasaray’a karşı çok kötü bir performans ortaya koyduklarını anlatan Sırp çalıştırıcı, “Galatasaray kazanmayı hak etti. Biz bu şekilde oynarsak bırakın Galatasaray’ı, deplasmanda hiçbir rakibi yenemeyiz. Üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikası haricinde oyunda yoktuk. Böyle olunca kazanmamız mümkün olmaz. Savunma ve hücumda etki edecek oyuncumuz yoktu” diye konuştu.

Divan Kurulu Seçimi Bugün

Eski Başkanlarımızdan Fatih Diniz, camiamızın değerli büyüklerinden oluşan listesi ile Divan Kurulu için tek aday durumunda.

Hayırlı olsun Karşıyakamıza.

Yalnız bir şeyi hatırlatmakta fayda var.
Kulübün ne kadar zor zamanlar geçirdiğini belirtmeye gerek yok. Yeni yönetim, Taraftar ve sporcular çetin bir savaşın içindeyiz. Ve bu savaştan galip ayrılacağız.
Divan Kurulu, Divan Kurulu’nun bu savaşında içinde çok önemli paya sahip olduğunu, ellerinden gelen her imkanı değerlendirmeleri gerektiğini lütfen unutmasın.

Çok işimiz var!

DİVAN BAŞKANLIĞI SANA YAKIŞIR FATİH ABİ..

Karşıyaka Çarşı Grubu
Liste

Yaşar Holding: Basketbol şubesine ilgimiz doğal olarak mevcuttur

Yaşar Holding Karşıyaka Spor Kulübü ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklama şöyle:
“Değerli Karşıyakalılar, Değerli Karşıyaka camiası,

Son gelişmeler üzerine Yaşar Holding olarak bir açıklama yapma ihtiyacı hissettik.

Bu büyük camianın bilmesini isteriz ki; Karşıyaka’nın geleceğini Karşıyakalılar belirleyecektir.

Yaşar Holding’in kurucusu Sayın Selçuk Yaşar’ın Karşıyaka sevgisi, gönüllülük esasına dayanır. Bu bitmeyen sevgi karşılıksızdır; arkasında bir vizyon ve büyük bir mirası anlatır.

60 yıldır derneğe, son 20 yıldır da basketbola olan desteğimiz dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir.

Nitekim; futbol şubesinden kaynaklı borçlardan dolayı sıkıntıya giren basketbol şubemize, sözleşmelerde belirlenmiş bütçenin üstüne çıkarak yasaklar kaldırılmış, transferin önü açılmış, takımımız yeniden ayağa kalkmıştır. Son 20 yılda gururumuz olan basket takımımız, inanıyoruz ki; bundan sonra da başarıyla yoluna devam edecektir.

İsteğimiz, dileğimiz, beklentimiz, hayalimiz 1912 ruhunun yaşaması ve devam etmesidir. Selçuk Yaşar’ın bize öğrettiği, anlattığı budur.

Yaşar Ailesi olarak Selçuk Yaşar’ın bitmeyen sevdasının bir parçasıyız. Karşıyaka’ya bakışımız gönülden vermek üzerine kuruludur.

Bu nedenle, bugüne kadar Karşıyaka Spor Kulübü için aktardığımız kaynağın ne çetelesi tutulmuş, ne hesabı yapılmıştır. Ancak, şirketleşme kararı alınırsa 20 yıldır markamızı paylaştığımız, destekçisi bulunduğumuz basketbol şubesine daha önce de belirttiğimiz gibi ilgimiz doğal olarak mevcuttur.

Kurucumuz Selçuk Yaşar’ın, Yaşar Ailesi’nin, Yaşar Topluluğu şirketlerinin ve mensuplarının Karşıyaka sevgisi tarifsiz, sonsuzdur.

Saygılarımızla

Yaşar Topluluğu”

Vecdi Altay’ı Kaybettik

Usta gazeteci Vecdi Altay abimizi 10 Ocak Dünya Gazeteciler gününde kaybettik. Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü’nün kurucusu da olan Vecdi abinin kaybı Karşıyaka için, İzmir için büyük kayıp.

Abinin geçmiş bir sosyal medya paylaşımı;

Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz. 

Cenaze yarın (11 Ocak Perşembe) ikindi namazını müteakip Bostanlı Camiinde kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.

Mekanı cennet olsun.

Karşıyaka Çarşı Grubu